Czerwoni Cewków - strona nieoficjalna

Herb
  • Treningi na hali w czwartek 16:30-18:00, piątek 16:10-17:30, sobota 15:30-17:15 :D
  • Wyniki ostatniej kolejki:
  • Dąb Cetula - CZERWONI CEWKÓW 4:2
  • Tanew Wola Wielka - Błękitni Zalesie 3:0
  • Błękitni Futory - Ryszkowa Wola 8:0
  • Walter Opaka - Piast Antoniki 1:6
  • Unia Łukawiec - Zalew Stary Lubliniec 6:2

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Dąb Cetula 4:2 CZERWONI CEWKÓW
Tanew Wola Wielka 3:0 Błękitni Zalesie
Błękitni Futory 8:0 Ryszkowa Wola
Walter Opaka 1:6 Piast Antoniki
Unia Łukawiec 6:2 Zalew Stary Lubliniec

Unia Łukawiec - Dąb Cetula
Zalew Stary Lubliniec - Walter Opaka
Piast Antoniki - Błękitni Futory
Ryszkowa Wola - Tanew Wola Wielka
Błękitni Zalesie - CZERWONI CEWKÓW

Brak aktywnych ankiet.

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.

Historia

Ludowy Zespół Sportowy ,,Czerwoni" Cewków powstał w 1964r. Pierwsze boisko wykonano obok obecnego boiska. Wszystkie prace wykonano w czynie społecznym. Do wyróżniających się działaczy i piłkarzy tamtego okresu zalicza się: Bronisław Otulak, Nieckarz Franciszek, Nieckarz Józef, Brzyski Bronisław, Granisz Władysław, Rogalski Mieczysław, Rogalski Zdzisław, Tadeusz Polucha, Wawrejko Augustyn, Czyż Jan, Jabłoński Julian i wielu wielu innych. Od 1971 roku LZS ,,Czerwoni" Cewków regularnie występuje w rozgrywkach OZPN w Przemyślu. W zależności od pojawienia sie kolejnych piłkarzy ,,Czerwoni" występują w ,,B" oraz w ,,A" klasie.

Pierwszym prezesem od 1970r. został p. Nieckarz Józef. Ten był przykładem wielkiej pracy społecznej oraz umiejętnego prowadzenia klubu. Od 1983 roku klub notuje swoje największe sukcesy sportowe. W sezonie piłkarskim 1984/85 zespól wywalczył awnas do ,,A" klasy, a w sezonie 1986/87 awans do klasy okręgowej w której występowały renomowane kluby naszego regionu tj. Motor Przemyśl, Orzeł Przeworsk, Dynowia Dynów, Budowlani Radymno, Budowlani Szówsko, Czerwoni Kaszyce, Czarni Pawłosiów. W klasie okręgowej zespół z Cewkowa występował przez trzy sezony. Piłkarze którzy wywalczyli awans do klasy okręgowej to: Rogalski Zdzisław, Jabłoński Józef, Nieckarz Edward, Sroka Edward, Tracz Adam, Rogoża Marian, Polucha Marian, Nieckarz Zdzisław, Buniowski Józef, Buniowski Eugeniusz, Lis Stanisław, Jabłoński Jan, Taszakowski Stanisław.

Kapitanem zespołu w latach 1981-1989 był Adam Tracz. Po spadku zespołu z klasy okręgowej część starszych zawodników zakończyła kariery piłkarskie a młodzi zawodnicy z powodzeniem występowali w ,,A"klasie. W roku 1992 prezesem został Adam Tracz, który stworzył zespół walczący dzielnie o awans do okręgówki. W sezonie 1994/95 zespół minimalnie przegrał awans z zespołem ,,Sokoła" Lubaczów. W latach 1997-2004 klub prowadzony był przez kolejnych działaczy tj. Markiewicz Józef, Bednarz Henryk, Pokrywka Tadeusz. Działacze ci nie osiągnęli większych sukcesów sportowych.

Od Stycznia 2005 roku prezesem ponownie został Adam Tracz, któremu pomaga Andrzej Czyż. W sezonie 2007/08 zespół spadł do ,B"klasy. Po sezonie 2008-2009 Czerwoni ponownie wracają do a-klasy. Wtedy też dochodzi do ogromnych zmian pokoleniowo-piłkarskich, Do głosu dochodzą mniej doświadczeni zawodnicy, którym udało się awansować do klasy A. Niestety ta sama drużyna nie dała rady utrzymać się w klasie A i ponownie spadła do niższej klasy.

Wspierają Nas

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Dąb CetulaCZERWONI CEWKÓW
Dąb Cetula 4:2 CZERWONI CEWKÓW