Aktualności

Porażka w derbach oraz spadek do B klasy

• autor: riczus1, 2015-06-15 20:21

Spadek do B klasy
Porażka w derbowym meczu zadecydowała o tym że Czerwoni w następnym sezonie będą rywalizować w B klasie, po 3 sezonach gry w A klasie Cewków dalej będzie walczył o awans. W sezonie 2011/12 Czerwoni awansowali do A klasy wygrywając 24 spotkania na 26 kolejek, nie przegrywając ani jednego meczu u siebie !!!

Derbowy pojedynek z Victoria Stary Dzików nie zaczął się najlepiej dla Czerwonych i szybko straciliśmy 2 bramki. Gola kontaktowego strzelił Tomasz Wawrejko a asystował mu Mateusz Maciejak. Victoria dołożyła jeszcze jednego gola i pewnie schodzili na przerwę. Czerwoni mieli szansę aby dołożyć gola albo i dwa ale po rzucie wolnym wykonywanym przez Kamila Maciejaka bramkarz obronił piłkę zmierzającą w okienko bramki. Oraz po jednym z rzutów rożnych Czerwoni najpierw obili poprzeczkę a zaraz po tym słupek i przy odrobinie szczęście do przerwy nie było by 1-3 tylko 3-3. W drugiej połowie około 75 minuty Victoria podwyższyła na 1-4 i zawodnicy Czerwonych już wiedzieli że spadek jest nieunikniony. Na 2-4 strzelił Rafał Kolczak a podawał mu Dawid Witko. W samej końcówce meczu Victoria strzeliła na 2-5 i sędzia zakończył derbowy mecz.